Dodany: 2013-11-04 12:50:10

 

Toksyna botulinowa na zmarszczkiJeżeli ktoś słyszał kiedykolwiek o toksynie botulinowej to wie, że ma ona różne właściwości oraz zastosowania. Wiedzą o tym na pewno wszyscy ci, którzy kiedykolwiek odwiedzali dermatolog gdańsk. Jednak trzeba pamiętać, że ta toksyna jest przede wszystkim środkiem trującym, wytwarzanym przez bakterie.

 

Na pewno wie o tym doskonale dermatolog gdańsk. Jednak najbardziej znanym przeznaczeniem toksyny botulinowej, jest wygładzanie i pozbywanie się zmarszczek, czym zajmuje się właśnie dermatolog gdańsk.

Toksyna botulinowa stosowana na zmarszczki, jest szczególnie efektywna w leczeniu zmarszczek mimicznych, czyli tych, które są najbardziej widoczne i najbardziej przeszkadzają kobietom. Botulina stosowana w tym celu nazywana jest Botoxem i podaje się ją iniekcyjnie, podskórnie w pożądane miejsce. Efekt działania Botoxu utrzymuje się jedynie przez sześć miesięcy. Krótki czas trwania efektu tego zabiegu, jest głównym argumentem przeciwników metody. Należy również pamiętać, że długo stosowany Botox może pozostawiać nieodwracalne efekty na naszej twarzy..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Toksyna botulinowa na zmarszczki
Nick: