Dodany: 2012-07-30 13:06:36

 

Efekty działania kolagenu Piękno cielesne od dawna było uważane za pewną wartość. Co prawda w zmieniającym się świecie, uległ okresowej modyfikacji także jej wymiar, ale prędzej czy później wracała ona na jedno pierwszych miejsc – tak jest i dziś, kiedy to przekazy medialne kreują obraz ludzi pięknych, młodych i bogatych jako ten najbardziej pożądany.

 

By osiągnąć ten cel nauka dwudziestego wieku musiała sprostać zadaniu i znaleźć sposób na choć czasowe zatrzymanie procesów starzenia się wierzchnich warstw skóry – kolagen.

 

Kolagen będący w zasadzie pospolitym białkiem, występującym w organizmach większości zwierząt na ziemi odznaczają jednak niezwykłe właściwości. Przede wszystkim ma on w porównaniu do swojej niepozorności, ogromną odporność na rozciąganie i uszkodzenia a ponieważ stanowi składnik wielu tkanek także i im zapewnia ochronę przed tymi czynnikami.

 

Ponadto kolagen dostarczany skórze w momencie mniejszej syntezy tego składnika przez organizm (z wiekiem spada ona do absolutnego minimum) pozwala nie tylko czasowo zatrzymać wiotczenie skóry i powstawanie zmarszczek ale i wypełnić co płytsze, te już powstałe..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Efekty działania kolagenu
Nick: