Dodany: 2012-07-30 13:33:47

 

Czy kolagen pomoże na stawyPragnienie bycia pięknym towarzyszy człowiekowi niemal od zawsze. Napędza ono poniekąd naszą kulturę od wieków stając się bodźcem i motorem działania. Innym celem, obecnie równie ważnym, jest chęć zachowanie długotrwałej sprawności fizycznej we wszystkich niemal jej aspektach.

 

Może być to odrobinę dziwne dla osób zajmujących się kwestiami kosmetologii, ale kolagen pomaga także i w tym zakresie. Największą bolączką ludzi starszych jest przede wszystkim bolesność połączeń stawowych, utrudniająca poruszanie się, a przynajmniej odbierająca skutecznie przyjemność ze spaceru czy uprawiania sportu.

 

Wynika ona poniekąd z braku dostatecznej syntezy substancji takich jak kolagen, a odpowiadających za elastyczność tkanek i ich odpowiednią odbudowę w razie zniszczeń mechanicznych lub zużycia czasowego. Najlepszy na problemy ze stawami będzie kolagen w kapsułkach, gdyż od wewnątrz dostarczy tkankom niezbędny budulec a nie tylko zadziała powierzchownie na skórę. Co prawda obecna technologia produkcji tychże preparatów nie jest jeszcze doskonała i część z składników ulega zniszczeniu w procesie trawienia, ale idzie jej coraz lepiej..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czy kolagen pomoże na stawy
Nick: