Dodany: 2012-07-30 13:29:08

 

Czy kolagen likwiduje przebarwienia Już starożytni uznawali piękno ciała z pewną wartość, przemijającą ale w pewnych okresach szczególnie cenioną. Jednym z wyznaczników urody, poniekąd uniwersalnych, była gładka skóra o jednolitym wybarwieniu. Obecnie również jest podobnie, choć  w zależności od okoliczności intensywność opalenizny lub jej brak są pożądane albo i nie.

 

By uzyskać jednolitą barwę skóry nie wystarczą proste zabiegi. Niekiedy pojawiają się bowiem przebarwienia różnego pochodzenia, z którymi najlepiej radzi sobie aktywny kolagen rybi. Ponieważ kolagen stanowi integralny i naturalny budulec tkanek, pomaga on w przywróceniu jej pierwotnej, należytej uporządkowanej struktury, gdzie pigmentacja zachowana zostanie na właściwym poziomie we wszystkich komórkach równomiernie.

 

Ponadto kolagen odpowiadając za jędrności elastyczność tkanek, może bardzo pozytywnie przyczynić się do poprawy jej wyglądu jako takiego, dzięki czemu przebarwienia staną się mniej widoczne jeszcze przed ich całkowitym ustąpieniem. System działania substancji takich jak kolagen jest tutaj podobny jak w przypadku redukcji zmarszczek czy blizn.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czy kolagen likwiduje przebarwienia
Nick: