Dodany: 2012-07-30 13:23:24

 

Inne kosmetyki z kolagenem Już od niepamiętnych niemal czasów, zwłaszcza kobiety stosowały pewne triki, mające pewne elementy ich urody uwypuklić a inne ukryć przed oczami osób postronnych. Za prekursorki uważa się starożytne Egipcjanki, które już kilka tysięcy lat temu praktykowały użycie substancji mających zachować ich urodę – wystarczy wspomnieć słynne mleczne kąpiele.

 

Obecnie także stawia się na składniki naturalne, ale wkład nauki pozwala na osiągnięcie ich większej skuteczności. Dzięki takim substancjom jak kolagen współcześnie produkowane kosmetyki wykazują większa skuteczność niż te sprzed kilkudziesięciu lat. Obecnie kolagen jest tak popularny i ogólnodostępny, że dodawany jest w zasadzie do każdego rodzaju kosmetyków, zarówno pielęgnacyjnych jak i kolorowych.

 

Dzięki temu, mają one możliwość dodatkowego odżywienia tkanek i zdwojonego działania na ich odbudowę. Kolagen znajdziemy miedzy innymi w takich preparatach jak kremy na dzień, na noc, nawilżające, przeciwzmarszczkowe czy antycellulitowe, żele do mycia twarzy i do kąpieli a także peelingi czy maseczki..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Inne kosmetyki z kolagenem
Nick: