Dodany: 2013-11-04 12:42:16

 

Toksyna botulinowaPrawdopodobnie ogromna większość z nas słyszała kiedyś o botoksie. Szczególnie dużo mogą wiedzieć na ten temat kobiety, które kiedykolwiek korzystały z usług dermatolog gdańsk. Jest to powszechna nazwa toksyny botulinowej, stosowanej w kosmetologii jako środek przeciwzmarszczkowy. Jednak każdy dermatolog gdańsk wie, że botulina ma również szereg innych zastosować, które niekoniecznie wiążą się z medycyną estetyczną.

 

Dermatolog gdańsk, jeżeli stosuje botoks, to robi to właściwie tylko po to, aby usunąć zmarszczki. Jednak toksyna botulinowa jest również stosowana w pewnych stanach chorobowych. Należy do niej kurcz twarzy, kurcz powiek, kręcz karku czy nadmierna potliwość.

 

Dzięki swoim właściwościom, toksyna leczy nieprawidłowe napięcia mięśniowe. Sposób, w jaki wykorzystuje ją medycyna estetyczna i dermatolog gdańsk jest wtórny. Jednak większość z nas, jeśli kiedykolwiek słyszała o tej substancji, to prawdopodobnie właśnie w kontekście zabiegu odmładzającego skórę. Botulina jest wytwarzana przez bakterie i generalnie jest to środek silnie trujący, jednak medycyna znalazła dla niego zastosowanie..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Toksyna botulinowa
Nick: