Dodany: 2012-07-30 13:04:46
 

Czym jest kolagenNatura od zawsze była odpowiedzią na większość pytań i dążeń człowieka. To z niej czerpiemy mądrości i surowce do produkcji dóbr współczesnego świata. Dzięki zdobytej przez lata badan i doświadczeń wiedzy, możemy w pełni korzystać z dobrodziejstw jakie nam ona oferuje.

 

Także w zakresie postępującej konserwacji tkanek, to natura dostarczyła rozwiązania tego problemu poprzez niepozorne białko – kolagen. Kolagen jest powszechnie występującą w organizmach zwierzęcych substancją i gdyby nie jej niezwykłe właściwości raczej nikt by się nią specjalnie nie interesował.

 

Kolagen przejawia jednak niesamowita wręcz odporność na rozciąganie i urazy i jako taki stanowi w tkankach fundament ich elastyczności i jędrności. Udowodniono bowiem, że z wiekiem synteza tej substancji w organizmie zmniejsza się co jest bezpośrednią przyczyną powstawania zmarszczek i niedoskonałości. Aktywny kolagen o budowie potrójnie skręconych włókien, dostarczany w odpowiednich ilościach i regularnie może znacząco opóźnić postępowanie widocznych oznak starzenia się skóry a nawet wypełnić niektóre, płytsze zmarszczki już powstałe..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest kolagen
Nick: