Dodany: 2012-07-30 13:10:37

 

Budowa kolagenu Pragnienie bycia pięknym i wiecznie młodym towarzyszy człowiekowi niemal od zarania dziejów. Czymże innym niż odbiciem tych marzeń są podania o cudownych sposobach osiągnięcia tych dwóch elementów – fontanny i eliksiry, kamienie filozoficzne.

 

Jednak ani magia ani alchemia nie przyniosły odpowiedzi, a dopiero nauka końca dwudziestego wieku postawiła pierwszy krok na drodze do całkowitego zrozumienia, ekstrahując kolagen ze skór rybich. Kolagen jest w zasadzie pospolicie występującym w organizmach żywych białkiem przyjmującym postać długich włókien.

 

To właśnie ta struktura pozwala mu na pełnienie swojej misji – a odpowiada on za elastyczność tkanek właściwie całego organizmu (znajdziemy go w ograniczonej ilości nawet w kościach). W kosmetologii zastosowanie ma jednak tylko biologicznie aktywny kolagen o charakterystycznej budowie. Musi on mieć strukturę tak zwanej potrójnej helisy, gdzie włókna są razem skręcone. Tylko w tej postaci jest on w stanie reagować prawidłowo z komórkami tkanek wnikając w nie i regenerując ubytki..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Budowa kolagenu
Nick: